Jak oszczędzić na jedzeniu wybierając zdrowe rozwiązania?

Jak oszczędzić na jedzeniu wybierając zdrowe rozwiązania?

Czas to pieniądz – ta stara jak świat maksyma mówi nam wiele o tym, jak postrzegamy świat. Jest wiele rzeczy, które są tak zwanymi pożeraczami czasu ale co tak naprawdę możemy z tym zrobić, szczególnie w kontekście jedzenia? Na pewno możemy zaoszczędzić czas nie robiąc zakupów w sklepie i nie gotując obiadów, na co mamy sposób. Możesz natomiast pomyśleć też o zaoszczędzonym czasie jako coś, co możesz zainwestować w innym miejscu, na przykład na własne przyjemności!

Gdzie tracimy nasz czas?

Co na ten temat mówią badania naukowe? Według statystyk zebranych na przełomie 6 lat (2016-2021) najczęściej tracimy czas na:
1. Zakupy spożywcze – aż 79%ankietowanych odwiedza sklepy codziennie i spędza w nich od 15 do 40 minut.
2. Sam dojazd – ankietowani deklarowali na czas od 10 minut do aż godziny!

Włączając w to również galerie handlowe jak i sklepy spożywcze znajdujące się na pobliskiej ulicy. Zakładając, że statystyczne ankietowany jeździ po zakupy codziennie, nawet w najniższym progu (np. kupując w sklepach typu Convenience store jak Żabka) tracimy średnio aż godzinę dziennie! 

Daj sobie szansę – sposoby na oszczędności

Nasuwa się pytanie – co możemy z tym zrobić? Dwie rzeczy – po pierwsze robić zakupy rzadziej ale bardziej przemyślane, pomoże to nie tylko zaoszczędzić czas na dojazdy, parkowanie itp. ale także pieniądze, bo pozbędziemy się drogich dodatków zapychających nam jadłospis, co więcej – bardzo często kupując większe opakowania lub produkty na wagę
możemy sporo zaoszczędzić! Jako bonus, generujemy mniej plastików, co również jest bardzo ważnym atutem.

Jest jednak jeszcze jedna opcja, które na pewno przypadnie do gustu osobom, które nie mają zbyt dużo czasu na zakupy i gotowanie a do tego lubią kompleksowe rozwiązania. Jest nim dieta „pudełkowa” czyli catering dietetyczny. Po pierwsze – pozwala Ci otrzymać codziennie gotowe posiłki, które swoją kalorycznością pomogą Ci osiągnąć Twój cel – czy będzie to utrata wagi, modelowanie sylwetki czy nawet cele sportowe! Po drugie – warto znaleźć taki catering, który stawia na przyjazne środowisku rozwiązania, ponieważ każde danie musi być oddzielnie zapakowane.

W deli vege rozwiązaliśmy oba punkty – oferujemy naszym klientom gotowe rozwiązanie, w
którym przywozimy Ci pod drzwi dietę wegańską lub wegetariańską a to wszystko w
przyjaznych dla środowiska opakowaniach!

Deli Vege – zdrowa alternatywa dla Ciebie i środowiska

Dlaczego to takie ważne?
● jak już wspominaliśmy – to podwójna oszczędność- zarówno czasu jak i pieniędzy. Nie musisz spędzać czasu na szukanie przepisów i robieniu zakupów, nie mówiąc o gotowaniu, a do tego oszczędzasz pieniądze, ponieważ nasz model biznesowy
pozwala nam gotować posiłki taniej, niż gdyby za każdym razem przygotowywać je w domu!
● bliżej środowiska – ekologiczne opakowania w połączeniu z łańcuchem dostaw, gdzie za jednym razem dostarczamy wiele posiłków sprawia, że cały proces generuje mniejszy ślad węglowy niż jeżdżenie na zakupy!
● dostosowujemy się do Twoich potrzeb – różna kaloryczność i nietolerancje to częsta przeszkoda, ale nie z nami? Pomagamy Ci na każdym kroku nie tylko dobrać odpowiednią dietę ale też dopasować ją tak, aby była dla Ciebie jak najlepsza.


To Ty masz wybór! Wybierz najlepszą opcję dla siebie i naszego wspólnego środowiska.

Scroll to Top

Szanujemy Twoją prywatność!

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego jej działania. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania przez nas twoich danych i praw, które Ci w związku z tym przysługują oraz na temat plików cookies, znajdziesz w „Polityce Prywatności”

Jednocześnie korzystając z serwisu akceptujesz postanowienia Regulaminu